DEĞERLİ ÇEVRE DOSTU,

Bu sayfada, Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu’na (TÜRÇEK) Bireysel üyelik gerçekleştmek için bulunmaktasınız.. TÜRÇEK üyeliğinizin gerçekleşmesi için; başvuru formundaki ilgili bölümleri doldurunuz. Beyan ettiğiniz bilgilerin size ait olduğunun, yanlış ve yanıltıcı bilgilerden doğacak zararlardan kurumun size doğrudan rücu davası açabileceğini kabul etmiş bulunmaktasınız.

 1. 18 yaşını doldurmuş her birey, yandaki üyelik formunu vesikalık fotoğrafını ekleyrek doldurur ve TÜRÇEK’e Bireysel Üyelik başvurusunu gerçekleştirir. Yönetim kurulu başvurunun tüzüğe uygunluğunu kontrol eder ve 30 gün içinde başvuruya üye numarası vererek  üyeliği onaylar.

 2. Bireysel Üye, yıllık üyelik aidatını aksatmadan öder, Yıllık aidat 50 TL.dir.

 3. Bireysel Üyelerin seçme ve seçilme hakkı vardır,

 4. Üyeliği kabul edilen başvuruların Bireysel Üyelik Numarası mail adresine gönderilir ve üyeliği kesinleşmiş olur.

 5. Bireysel Üyeler deneyim ve bilgileriyle kurumun çalışmalarında doğrudan yer alabilir, hazırladığı projelerin uygulanması için teklif verebilir,

 6. Bireysel Üyeler  yaşadığı bölgelerde il  temsilcisi olabilirler. Bu TÜRÇEK yönetim Kurulu kararına bağlıdır.

 7. Temsilcilik kuracak Bireysel üyeler, çalışmalarını TÜRÇEK Ana tüzüğü koşullarına uygun olarak hazırlar ve dosyayı yönetim kuruluna sunar. Yönetim Kurulu ilk toplantıda üyenin başvurusunu değerlendirir ve karara bağlar.

 8. Bireysel Üyelik şartları  ne şekilde olursa olsun TÜRÇEK Ana Tüzüğü’ndeki üyelik koşulların geçersiz kılmaz. Üyelikten ayrılmak isteyen Bireysel Üyeler; üyeliğinin iptal edilmesi ile ilgili talep yazısını baskan@turcek.org.tr adresine göndererek gerçekleştirmiş olurlar.

 9. TÜRÇEK HESAP NUMARASI:   T.C. Ziraat Bankası Bahariye Şubesi, Şube Kodu: 0755 Hesap Numarası: 60657-5001
  IBAN No: TR86 0001 0007 5557 1606 5750 01

Bireysel Üyelik
Fotoğraf
Üye No
(TÜRÇEK tarafından verilecektir)
Adı Soyadı
T.C. Kimlik No
Doğum Tarihi
Doğum Yeri
Öğrenim Durumu
Mesleği
E-Posta
GSM Tel No
İl
İlçe
Referans
Bizi Nerden Duydunuz ?
Ödeme Şekli